Zarządzanie publiczne

Description

ODKRYJ STUDIA NA…

ODKRYJ STUDIA
NA…

ZARZĄDZANIE PUBLICZNE

Poziom kształcenia

studia licencjackie

Forma studiów

stacjonarne

Czas trwania

3 lata studia licencjackie

Wydział

Wydział Społeczno-Ekonomiczny

Siedziba
Kampus Wóycickiego 1/3,
budynek 23

Marzysz o karierze w administracji publicznej! Studiuj Zarządzanie publiczne na UKSW.

Od nowego roku akademickiego na Wydziale Społeczno-Ekonomicznym będzie można studiować Zarządzanie publiczne. To innowacyjny kierunek o charakterze interdyscyplinarnym, który obejmie m.in. nauki o polityce i administracji, nauki o zarządzaniu i jakości, ekonomii i finansów oraz nauki socjologiczne.

Program studiów obejmie m.in. zarządzanie zasobami, instytucjami i problemami publicznymi, sztukę negocjacji i komunikacji w biznesie, gry decyzyjne czy public relations. Dzięki nabytym kompetencjom absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie m.in. w administracji centralnej i samorządowej, instytucjach zarządzających środkami publicznymi, spółkach skarbu państwa czy instytucjach europejskich.

Uczymy m.in. zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania wiedzą, zarządzania strategicznego, zarządzania projektowego, zarządzania innowacjami, sztuki negocjacji i komunikacji w biznesie, public oraz media relations w odniesieniu do działań i instytucji publicznych.

Perspektywy zawodowe

Gruntowne przygotowanie w zakresie wiedzy na temat funkcjonowania i rządzenia państwem oraz specyfiki polityk publicznych pozwala starać się o zatrudnienie w różnorodnych instytucjach administracji centralnej i samorządowej, instytucjach zarządzających środkami publicznymi, spółkach skarbu państwa, spółkach komunalnych, instytucjach konsultingowych czy agencjach lobbystycznych, a także instytucjach europejskich.

Dzięki nabytej wiedzy i uzyskanym umiejętnościom absolwencie tego kierunku mogą pracować także w organizacjach pozarządowych, instytucjach sektora publicznego (w tym: kultury, zdrowia, opieki społecznej), pełnić funkcje doradców politycznych, konsultantów w przedsiębiorstwach.

Potencjalne miejsca pracy:


organy krajowej administracji publicznej:

podmioty administracji państwowej, w tym
administracja rządowa i wojewódzka,

podmioty administracji samorządowej oraz instytucje
podległe jednostkom samorządowym,

instytucje i organy Unii Europejskiej, oraz organizacji międzynarodowych, posiadających swoje siedziby lub przedstawicielstwa w Polsce,

podmioty gospodarcze,
instytucje consultingowe, izby gospodarcze,

stowarzyszenia, fundacje, instytuty analityczne, think tanki.

Wymagania rekrutacyjne

Wymagane przedmioty maturalne na studia I stopnia: język polski, język obcy nowożytny, przedmiot do wyboru: historia, WOS, geografia, filozofia, język obcy nowożytny (inny niż wskazany przez kandydata w warunku drugim pt. „język obcy nowożytny – część pisemna”), informatyka.


ZAREJESTRUJ SIĘ

Poznaj nas

Kierunki studiów

Wydziały